Aktualności

Małymi krokami ku ekologii

Nasza firma od wielu lat stosuje pewne drobne, ekologiczne rozwiązania. Staramy się wychodzić poza schemat i robić „coś więcej” dla naszej planety i w mniejszej skali – dla społeczeństwa zamieszkującego nasz region.

Zaczęliśmy, kiedy jeszcze nie było to modne – od korzystania wyłącznie z papieru oraz kopert pochodzących z recyklingu. Nawet ważne umowy drukowane są u nas na „brązowych” kartkach i nikogo to już nie dziwi.

Wiemy, że oszczędzanie prądu jest ważne, dlatego w pomieszczeniach socjalnych można znaleźć stojaki przypominające pracownikom o gaszeniu światła. To dowód na to, że zdajemy sobie sprawę, że nawet małe, symboliczne gesty wpływają na środowisko.

W 2020 roku postanowiliśmy zrobić kilka dużych kroków w kierunku ekologii. W naszych biurach stojaki z butlami na wodę mineralną zastąpił dystrybutor wody zimnej oraz ciepłej. Dzięki temu już widzimy, że zużycie plastiku spadło, bo woda jest naprawdę smaczna. Zużywamy także mniej prądu, ponieważ przestaliśmy korzystać ze zużywającego sporo mocy czajnika elektrycznego.

Kolejnym krokiem są oczyszczacze powietrza tak przecież w naszym regionie zanieczyszczonego w okresie jesienno-zimowym. Urządzenia te wpływają nie tyle na środowisko, co na zdrowie, samopoczucie oraz koncentrację pracowników, a to również jest dla nas ważne.

Ostatnim i jednocześnie największym krokiem, który zrobił Politan w zeszłym roku, jest wymiana floty samochodowej. Dotąd udało się nam zrezygnować z 15 samochodów z silnikiem diesla na rzecz 11 pojazdów z nowoczesnym napędem benzynowym oraz 4 samochodów hybrydowych. Docelowo chcemy zrezygnować ze wszystkich samochodów zasilanych olejem napędowym do końca 2021 r.