O nas

WE CREATE THE COMMUNITY OF BUSINESS

Jesteś tutaj:

Tworzymy niezawodne produkty
codziennego użytku!

Politan to polski producent szybkorotujących artykułów gospodarstwa domowego o stabilnej pozycji rynkowej, wypracowanej przez niemal 40 lat swojego istnienia w branży FMCG. Nasze produkty są odpowiedzią na trudności, które napotykają konsumenci w swoim codziennym życiu – myjąc podłogę, piekąc ciasto, przygotowując się na przyjęcie gości czy czyszcząc buty. Zależy nam na tym, aby coraz więcej osób mogło cieszyć się sprytnymi patentami, które tworzymy, dlatego staramy się z całych sił wsłuchiwać w potrzeby społeczeństwa.

Naszą misją jest szukanie rozwiązań, które dają lepsze rezultaty przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów. W ten sposób budujemy wspólnotę interesów.

obszary naszej działalności

Oprócz sprzedaży produktów markowych, zajmujemy się także produkcją rozwiązań dla sektora B2B, dla którego tworzymy marki własne oraz technologię przemysłową dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Cechuje nas innowacyjność, profesjonalizm i partnerstwo. Przekonaj się o tym, nawiązując z nami kontakt.

Działamy pro eco

Nasze wyroby są ulepszane tak, by były bardziej przyjazne środowisku. Mamy w ofercie produkty ekologiczne oraz biodegradowalne. Wszystkie nasze opakowania są zdatne do recyklingu. W standardowych produktach oferujemy ekologiczne rozwiązania, nie podwyższając cen. Coraz częściej używamy surowców pochodzących z recyklingu do produkcji tego, co finalnie widzisz na półkach Twoich ulubionych sklepów. Wkładamy także sporo wysiłku, aby nasze produkty były na tyle trwałe, byś mógł używać ich wielokrotnie i być less waste.

produkujemy z surowców wtórnych oraz materiałów biodegradowalnych. Możemy więc śmiało powiedzieć, że Politan jest eco friendly!

Politan w liczbach

100% polskiego kapitału

na rynku od 1982 r.

2 zakłady produkcyjne

Czyżowice i Żywiec

340 produktów

w portfelu firmy

5 rozpoznawalnych marek

Gosia, Helios, Sensit, Amigo, Air Protect System

Mop żółta mikrofibra
nr 1 w Polsce*

43 państwa z całego świata

w których kupisz nasze produkty

*Politan za Nielsen – panel handlu detalicznego (jako suma rynków: hipermarkety, supermarkety, dyskonty, sklepy chemiczne, duże sklepy spożywcze, średnie sklepy spożywcze, małe sklepy spożywcze, kioski, stacje benzynowe), sprzedaż ilościowa w sztukach w okresie skumulowanym kwiecień 2018 – marzec 2019 w kategorii ścierki i mopy, segment mopy z mikrofibry.

Kupując produkty firmy Politan, stawiasz na polskie!

Jesteśmy firmą ze 100% polskim kapitałem, mocno osadzoną w środowisku lokalnym, regionalnym i krajowym. Aby uświadomić konsumentom, że – kupując nasze produkty – mają realny wpływ na gospodarkę naszego kraju, postanowiliśmy podkreślać to na każdym kroku, również poprzez umieszczanie na opakowaniach specjalnych oznaczeń. Sprawdź, czy masz już w swoim domu produkty ze znakiem „postaw na polskie”!

Poznaj naszą historię:

Projekty unijne

Firma Politan pozyskuje fundusze ze środków europejskich, zwiększając innowacyjność i konkurencyjność na rynku polskim i międzynarodowym. Dzięki pozyskanym środkom firma zwiększa również komfort i bezpieczeństwo pracy.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ

Dbamy o każdy szczegół w procesie realizacji otrzymanych zleceń. Produkujemy towary zgodnie z międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa produktów: ISO 9001 oraz BRC Packaging. Pracujemy w oparciu o Dobre Praktyki Higieniczne (GHP) i Dobre Praktyki Produkcyjne (GMP), zapewniając bezpieczną produkcję na wszystkich etapach łańcucha wytwarzania. Wdrożony system HACCP w zakresie produktów do kontaktu z żywnością gwarantuje jakość zdrowotną oferowanych produktów.

Standardy naszej pracy są regularnie weryfikowane podczas kontroli wewnętrznych, audytów certyfikacyjnych oraz tych przeprowadzanych przez naszych klientów.

Dla dostawców

Ścisła współpraca z naszymi dostawcami pozwala zapewnić wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa i odpowiedzialności na każdym etapie procesów. Nasi partnerzy odgrywają kluczową rolę w pozyskiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla firmy.

Dla akcjonariuszy

Informacje

POLITAN spółka z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą 44-200 Rybnik ul. 3 maja 30 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach Wydział X Gospodarczy KRS nr 0000475164 Kapitał zakładowy 6.200.000,00 zł w całości opłacony

NIP 6472264011, REGON 277689834

Komplementariusz

POLITAN spółka z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą 44-200 Rybnik ul. 3 maja 30 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach Wydział X Gospodarczy KRS nr 0000475164 NIP 6472264011, REGON 277689834